KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13231048

nr 1323 1048

Marc Sterling

(1897-1976), Frankrike

Oljemålning, Stilleben med fågel. Signerad. Olja på duk, 60x45 cm

Kondition: krackeleringar

Marc Sterling, fransk konstnär född 1897, död 1976.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

5.200 kr

måndag 27 april 2020
kl 18:17:15

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Marc Sterling

Läs mer om Marc Sterling